“Punova për të të bërë krenar ty flamuri im”, Gentiana Beqa kampione bote në “bodybuilding”

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 20.10.2022, 14:18

Shqipëria ka një kampione bote në sportin e “bodybuilding” /“fitness”. Gentiana Beqa është ngjitur në shkallën më të lartë në kompeticionin më të madh për femra të këtij sporti, “World Fitness Women’s Championship”.

Në kompeticionin e zhvilluar në Korenë e Jugut në qytetin Yeongju, Beqa ka shkëlqyer me format e saj të mahnitshme trupore dhe ka arritur të fitojë medaljen e artë si e para në botë në këtë sport për vitin 2022.

View this post on Instagram

A post shared by GETTA BEQA (@gettabeqa)

Në një postim në “Instagram” ajo ka pozuar me flamurin shqiptar dhe medaljen e artë në qafë, teksa fjalët e saj të shkruara në përshkrimin e fotos janë shumë emocionuese dhe tregojnë dëshirën e saj të madhe për të bërë Shqipërinë krenare.

“Kur linda unë ishe ti flamur kuqezi, u rrita me ty, çdo emocion e kam përjetuar me ty. Kam punuar të të bëj krenar ty flamuri im dhe gjithë shqiptarët në këtë ditë madhështore të garës botërore World Fitness Women’s Championship”, shkruan Gentiana.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit