Media pranë qeverisë: Dyshohet se 32-vjeçari gëlltiti drogë në momentin e ndalimit!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 20.10.2022, 13:47

Vazhdon ende që mediat afër “Rilindjes” të përpiqen që të krijojnë në sytë e shqiptarëve, që i riu Lear Kurti, ka vdekur si pasojë e të gjitha shkaqeve të mundshme, përveç dhunës policore.

Së fundmi, është EURONEWS, në pronësi të Theodhori Çamit, që ka publikuar artikullin se Lear Kurti ka gëlltitur drogë në momentin e arrestimit, prandaj edhe ka ndërruar jetë.

Sipas euronews ky informacion është marrë në mënyrë jozyrtare, ndërkohë që po i serviret shqiptarëve, sikur të jetë diçka shumë e lehtë dhe jo si një lajm që prek familjen e të riut.

Ndërkohë, edhe më herët, shumë media pranë qeverisë publikuan lajmet se Leari ishte shpërndarës droge dhe i dënuar më parë.

Policia dhe Spitali kanë dhënë deklarata kontradiktore, pasi blutë thonë se 32-vjeçari vdiq në spital, ndërsa spitali thotë se Leari vdiq në Komisariat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit