“Jam mashkull! Kam bërë 100 operacione plastike! Tani jam vepër arti”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 20.10.2022, 10:01

Ai kur del nga zyra e kirurgut plastik thotë: "Oops ... e bëra përsëri”, frazë e njohur kjo e princeshës së Popit Britney Spears.

Një 35-vjeçar nga Los Angeles ka shpenzuar më shumë se 120,000 dollarë për 100 operacione plastike për t'u dukur si Britney Spears.

Bryan Ray ka qenë i fiksuar pas yllit të popit për më shumë se dy dekada dhe filloi transformimin e tij të jashtëzakonshëm 18 vjet më parë.

“Unë kam bërë operacione që kur isha 17 vjeç dhe nuk kam mbaruar”, tha Ray, i cili drejton një kompani ushqimore të marijuanës mjekësore, për Daily Star. "Unë jam një vepër arti."

Procedura e tij e parë kanë qenë buzët. Më pas Ray i është nënshtruar një sërë operacionesh, duke përfshirë dy rinoplastikë, implante në faqe dhe ngritje qepallash. Përveç kësaj, ai bën botoks dhe mbushës çdo gjashtë muaj dhe i nënshtrohet një operacioni për heqjen e qimeve në fytyrë dhe trup çdo tetë javë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit