Edi Rama: Doja të shtroja rrugën në Nivicë, por nuk më lanë ata të zonës! E kemi mirë, është natyrale thanë…

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 19.10.2022, 13:45

Edi Rama ka folur së fundmi për turizmin në jugun e Shqipërisë dhe këtu ka përmendur edhe Nivicën. Ai ka thënë se para ca kohësh ka qenë në Nivicë dhe atje ka parë që rruga ishte në gjendje shumë të keqe.

Për këtë Rama ka dashur që të ndërhyjë për të rregulluar rrugën, por sipas tij nuk është lejar nga banorët e zonës dhe ata që kanë biznes në Nivicë. Rama është shprehur se kjo rrugë tërheq turistët, por ndërkohë nuk e thotë që shkatërron makinat.

Rama tha:

Ka nja dy km, një rrugë tmerr, që shkon në atë vendin ku kanë bërë ata. Një rrugë që ecën me 5 km në orë. Dhe më erdhi shumë zor. Dhe në atë moment u përpoqa të flisja me fondin e zhvillimit dhe thashë që tani të bëjmë dhe rrugën, jo tha, në asnjë mënyrë, jo, jo tha, nuk e duam, sepse është pjesë e ofertës që vihet në një vend natyral. Dhe aty nuk duhet prekur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit