Vijon bojkoti i pedagogëve: Nesër në orën 11:00 para korpusit, studentët të na bashkohen

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 19.10.2022, 10:43

Pedagogët kanë paralajmëruar nesër protestë kombëtare.

Kjo është bërë e ditur nga një deklaratë në letër që ështe vendosur në çdo fakultet të Universitetit të Tiranës në vend.

Ndërkohë Sindikata njofton se nesër do të mblidhen në orën 11:00 para korpusit.

Gjithashtu ata u bëjnë thirrje studentëve që t'u bashkohen.

Sindikata

Vetëm protesta do të sjellë dinjitetin tonë. Nesër në orën 11:00 do të zhvillohet protestë kombëtare para korpusit. Do të mblidhemi të gjithë fakultetet këtu. Njoftojmë dhe studentët që të na bashkohen. Bojkoti vazhdon. NUk i tutemi fjalëve të Ramës, ai të mbaj premtimet e tij dhe të shoh ku është sot financimi i universiteteve në Evropë. Ne jemi të fundit, jemi poshtë Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjes & Herzegovinës.

Përshkallëzohet bojkoti i pedagogëve: Nesër protestë

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit