Rikthehen Teletubbies, publikohet data dhe traileri për pjesët e reja

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.10.2022, 23:59

Netflix ka publikuar trailerin e parë për rifillimin e Teletubbies. Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa dhe Po janë të gjithë të gati për sezonin e ri bashkë me diellin me fytyrë bebi, shtëpinë futuriste dhe ushqimet e tyre të preferuara.

Episodet e reja të Teletubbies 26 do të dalin në ekran më 14 nëntor. Personazheve shumëngjyrëshe duke përfshirë Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa dhe Po do t'iu bashkohet edhe tregimtari Tituss Burgess. Në trailerin e publikuar nga Netflix personazhet shihen duke shëtitur nëpër fushat e Teletubbyland. Por ndryshe nga shfaqja origjinale e cila u filmua në natyrën e vërtetë në Angli, seriali i Netflix është i krijuar nga kompjuteri.

Seriali britanik për fëmijë u shfaq për herë të parë midis viteve 1997 dhe 2001. Në vitin 2015 u rikthye sërish por u hoq nga ekranet menjëherë në vitin 2018.

Kur seriali u publikua për herë të parë të rriturit u tronditën nga episodet e pakuptimta, por ata rezultuan një sukses i madh me audiencën e synuar parashkollore dhe jo vetëm të cilët shijuan ngjyrat dhe zhurmat e çuditshme të serialit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit