E bullizuan në shkollë për flokët e kuqe, 26-vjeçarja i harron të gjitha dhe shpallet Miss

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.10.2022, 23:39

Një inxhiniere e hapësirës ajrore, e cila u bullizua për flokët e saj të kuqe kur ishte në shkollë, është shpallur Miss Anglia.

Jessica Gagen, 26 vjeç, la pas 30 mbretëresha të tjera bukurie dhe arriti të kurorëzohej e para në konkursin prestigjioz të mbajtur në Birmingham. Fitorja e saj vjen pasi kapërceu bullizmin në shkollë në shkollën e mesme për shkak të flokëve të saj natyrale në ngjyrë të kuqe.

Jessica Gagen, 26, beat 30 other beauty queens to take the title at the final of the prestigious pageant held in Birmingham

Jessica e cila tani do të përfaqësojë Anglinë në Miss World, bullizohej nga shokët e klasës pasi ata i vinin pseudonime të ndryshme. Ajo detyrohej të hante drekën e saj në tualete në përpjekje për t'i shpëtuar abuzimit. Besimi i saj i shkatërruar nga shokët e klasës u rrit ngadalë pasi studentja u regjistrua nga një agjenci modelimi. Jessica u ngjit në pasarela anembanë globit ndërsa kapërceu problemet e saj të së kaluarës.

Ajo konkurroi vitin e kaluar në Miss Anglia dhe doli në vendin e dytë. Por asgjë nuk e ndaloi që të konkurronte sërish dhe këtë herë të shpallej fituese e Miss Anglia 2022.

Her victory comes after overcoming school bullying in secondary school - including being punched, spat on, and even burned - all because of her naturally ginger locks

Jessica, e cila studion në inxhinierinë e hapësirës ajrore në Universitetin e Liverpool-it thotë se është "e rëndësishme të edukohen njerëzit për atë se çfarë përballen flokëkuqtë në shkollë" dhe kërkon që fëmijët që përballen me probleme si ajo të fuqizohen me rastin e saj.

Jessica, who is studying for an integrated master's degree in aerospace engineering at the University of Liverpool, said she was determined more than ever to win

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit