The “Renaissance” Army closes the JOQ ALBANIA Facebook page!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 30.11.2020, 12:43

It has already become a trend, that whoever exposes the state's money laundry and stands by the citizens to denounce their problems, is attacked by the army of those whose pockets are full of money. For the second time, after one year, today, the information of the Media of Albanians, JOQ ALBANIA, was censored, thus closing the page with 2 million followers on Facebook.

After closing the domain last year, today, the same sect attacked the JOQ page on Facebook, thus stopping the voice of the citizens and the important information that the media conveys. In a difficult pandemic situation, JOQ ALBANIA has recently highlighted the endless troubles of Albanians and it seems very clear that for the authorities it is easier to put 'chains' on the mouths of the citizens than to deal with their troubles daily.

This attack also comes at a time when the country is waiting for the Parliamentary Elections, and the fear that "Renaissance" will not be the group that will rule Albania, has made it a priority to censor the opposition media and ban the freedom of speech. The main objective of JOQ ALBANIA has been, is and will always remain, making the problems of Albanians public and solving them as soon as possible. This objective will continue to be the same, as long as JOQ has the Albanians by their side, their trust and every right information they convey.

There is nothing left for us, except to say that we are working on restoring the page on Facebook and your voice will continue to be as strong as it has been during all this time that we have been together. Until then, we REMIND you that our second official site is now JOQ News and be careful not to fall prey to scams from other sites, as in this situation their purpose is only profit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit