AKEP blocks the domain of JOQ Albania without a court decision, with the law of “Gambling”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 04.12.2019, 12:10

Betting and gambling... the two only life-saving activities that the average Albanian fell head over heels during a daily interval overcomed by the great desire to win something by trusting luck in order to get out of the deep poverty that the state drowned them.

Well, even this hope that kept them alive was extinguished by the state, and thus through a spontaneous decision of the Ministry of Finance and the only light in the attempt to get out of poverty, it was taken from the Albanians and became a state monopoly.

However, the concepts of "bets and games of chance" for the state seem to have a wider theoretical definition than the activity that these terms define, and it would not be surprising if the updating of the dictionary of the Albanian language with delusional additions was announced, and after this happened, the law also closed various other subjects in their activity.

And so, stating a simple connection, it can be argued that the real reason, not stated in the official announcement, is that AKEP decided to close the domain joqalbania.com (according to what it shows to Albanians when they try to open our website), as a subject that engaged in gambling activity, referred to the law.

Gambling of what form this is not clear yet, but maybe in the mental definition of AKEP, where gambling undoubtedly is considered the gamble that citizens make to the state every day with the denunciations they make on our website, and thus the dice are thrown for every Renaissance member that comes out dirty. This is definitely a game of chance, to think which of the "purples will be picked by the pencil"...

And since this is the reason for the domain shut down, then we turn a blind eye and let you be the first to open the hand of cards, wait for our turn and learn how to play at a poker table when you understand who the "Dealer" is, in this case is the people of Albania, who distributes the victorious "hand".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit