I bllokohet llogaria e Bitcoin me 1.8 milionë $, burri nuk mban mend përgjigjen e pyetjes së sigurisë nga viti 2005

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.10.2022, 00:03

Një burrë e quan veten të pafat pasi i është bllokuar nga aksesi në llogarinë e tij Bitcoin me vlerë 1.8 milionë dollarë. @conspiracycubed(emri i TikTokut) ka treguar se arsyeja pse ai nuk mund të hyjë në llogarinë e tij është sepse ai nuk mund të kujtojë se kush ishte shoku i tij më i mirë nga viti 2005.

Ai thotë se dikush ka tentuar të hyjë në llogarinë e tij dhe tani Bitcoin i kërkon numrin e celularit dhe përgjigjen e pyetjes së sigurisë, në këtë rast emrin e shokut në vitin 2005.

Unë kam 1.8 milionë dollarë në llogarinë time por nuk mund t'i aksesoj ato. Pse nuk mund të hyj në këtë llogari të Hotmail? A është për shkak se kam humbur fjalëkalimin? Jo, unë e di fjalëkalimin, por dikush ka provuar të hyjë në llogarinë time. Tani e-maili po më kërkon të dërgoj një mesazh për të verifikuar se jam ai që them se jam, edhe pse fotografia e profilit në llogari është e imja. Unë nuk mund ta bëjë këtë pasi këtë numër e kisha deri në vitin 2010.
Atëherë bleva të paktën 100 Bitcoin. Tani kjo është e barabartë me 1.7 milion ose 1.8 milion dollarë . Kam shpenzuar deri në 200 paund. Unë nuk mund të hyj në llogarinë time. A ka ndonjë avokat që mund të më ndihmojë?Kam marrë email nga e dashura ime, me të cilën jam ende pas 12 vitesh. Dhe kjo nuk është provë. Kjo nuk llogaritet si provë për ta. Unë mund të tregoj letërnjoftimin e qeverisë, por nuk mbaj mend se kush ishte shoku im më i mirë i vitit 2005. Dhe nuk kam më akses në këtë numër telefoni. Në fakt po përpiqem të blej numrin tim të vjetër të telefonit vetëm që të mund të marr në llogarinë time Hotmail. Nëse ka ndonjë ndihmë ligjore atje. Ju lutemi kontaktoni me mua.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit