U gjet e vdekur brenda valixhes, Lolës së vogël 12-vjeçare i kishin gdhendur në trup numrat “1” dhe “0”

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 17.10.2022, 12:39

Ditën e premte në Francë u gjet e pajetë në një valixhe pranë shtëpisë së saj në Paris, një vajzë 12-vjeçare.

Lola e vogël u gjet pak metra larg shtëpisë së saj, brenda një valixheje plastike, e lidhur në kyçet e këmbëve dhe kyçet e dorës, me ngjitës në gojë dhe me disa prerje në zonën e qafës.

Autopsia e kryer të shtunën tregoi se e mitura kishte vdekur nga asfiksia.

Vrasja e 12 vjeçares ka shkaktuar shumë reagime në Francë, ndërsa Policia po heton të zbardhë tragjedinë.

Një element shqetësues janë simbolet që janë gjetur në trupin e të miturës së masakruar.

Janë numrat misterioz “1” dhe “0”, jo të gdhendur apo të pikturuar në trupin e pajetë, por të “ngulitur” me një lloj “pajisje” që ende nuk është zbuluar se çfarë është.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit