E kishte ëndërr të rriste fëmijët e saj, 32-vjeçarja vdes 5 javë pas lindjes

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 17.10.2022, 11:38

Një nënë e re vdiq tragjikisht pesë javë pas lindjes së vogëlushes së saj, kur papritmas u rrëzua në shtëpi pasi pësoi një mpiksje gjaku.

Ndihmës infermierja Samantha Crosbie, 32 vjeç, njihej si një person tejet 'argëtues dhe i dashur'. Ajo u gëzua pa masë kur vajza e saj e vogël, Betty Crosbie, erdhi në jetë, pas një shtatzënie të gjatë me dhimbje legeni.

Jeta e të resë u ndërpre mizorisht më 16 mars të 2020-ës pas pesë javësh të mrekullueshme si një familje me pesë anëtarë.

Ajo u rrëzua papritmas në shtëpinë e saj në Red Hill, Surrey, teksa burri i saj, Paul Crosbie, 38 vjeç, dhe fëmijët e tyre më të mëdhenj, Stanley, atëherë pesë vjeç dhe Evelyn, atëherë nëntë vjeç, ishin në kinema.

Vetëm një fotografi e Samantës me tre fëmijët e saj Evelyn, 9 vjeç, Stanley, pesë vjeç, Bettyn e porsalindur dhe bashkëshorti Paul, 38 vjeç, para vdekjes së saj të papritur vetëm pesë javë pas lindjes, ekziston në albumin e tyre të familjes.

Para se të humbte ndjenjat, Samantha kishte folur në telefon me nënën e saj, Jane Parker, 62 vjeçe, e cila filloi të bërtiste furishëm emrin e vajzës së saj në telefon përpara se të thërriste një ambulancë, e cila e dërgoi me urgjencë në spital.

Samantha vdiq të nesërmen, pasi testet zbuluan se ajo kishte patur një enë gjaku të bllokuar në mushkëri dhe zemër.

Së fundmi, bashkëshorti dhe nëna e të ndjerës kanë rrëfyer se ishte ëndrra e saj në jetë të ishte mama dhe të rriste fëmijët e saj, por fatkeqësisht iu ndërpre në mes, raporton Daily Mail.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit