Temperatura më e ulët mëngjesin e sotëm ishte -2 gradë, më e larta 10 gradë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.10.2022, 09:56

Në Berovë sot në mëngjes në orën 8:30 janë matur -2 gradë, 2 në Llazaropolë, 3 në Shkup – Petrovec, Kriva Pallankë, Strumicë, Manastir, Hanet e Mavrovës. Në Tetovë temperatura ishte 4 gradë, 5 në Demir Kapi, Kodër të Diellit, Prilep, 6 në Vinicë, Shtip, Pretor, Krushevë, Kumanovë, Dibër, Shkup – Zajçev Rid, 7 në Ohër, 8 në Gjevgjeli dhe 10 gradë në Dojran.

Siç informoi DPHM, gjatë natës ishte kthjellët, sot në mëngjes është me diell dhe ftohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale kryesisht përgjatë Vardarit. Po fryn erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm, ndërsa mjegull ka në disa pjesë të luginës së Shkupit.

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi Verior. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 18 deri 24 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë të ndryshueshme. Temperatura maksimale do të mbërrijë 22 gradë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit