Do i fitojë 3 MLN $? Reperi Drake vë bast mbi 800 mijë dollarë për fitoren e Barcelonës

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 16.10.2022, 17:50

Këngëtari me famë botërore, Drake, duket se po del i humbur nga basti i hedhur së fundmi, për fitoren e Barcelonëns me Real Madridin dhe fitoren e Arsenal kundër Leeds.

Reperi kanadez mund të fitojë mbi 3 milionë dollarë nëse do të fitojë dhe nëse jo, që ka më shumë gjasë të ndodhë, ai do të humbë më shumë se 800 mijë dollarë.

Reperi është i fiksuar pas basteve sportive.

Edhe pse ai fitoi 3 milion £ duke mbështetur të dy superyjet britanikë të MMA Paddy Pimblett dhe Molly McCann në fillim të këtij viti, ai humbi 368 mijë £ pas nokautit tronditës të Leon Edëards në UFC 278.

Arsenal, fitoi kundër Leeds, por Barcelona është duke humbur me rezultatin 2-0.Duket se kjo do e penalizojë këngëtarin, që do të humbë një shumë goxha të majme, por ndoshta për të nuk janë asgjë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit