Detajet e reja: Tina Pajollari e dinte për planin, ishte prezente kur u vra Martin Çeço

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 15.10.2022, 11:35

Martina Pajollari është arrestuar në lidhje me vrasjen e Martin Çeços më 18 qershor të këtij viti. Pavarësisht kundërshtimeve të saj, policia ka mundur të vërtetojë se ajo ka qenë e përfshirë në vrasjen e Martin Çecos në Korçë.

18-vjeçarja ka qenë arsyeja e konfliktit mes viktimës dhe autorit kryesor të dyshuar për vrasjen, Valter Mollajt. Dyshohet se Martina mbante lidhje të dyfishtë dhe se i shprehej Valterit se Martini e detyronte të qëndronte me të me dhunë.

Ky pretendim ka rezultuar se nuk është i vërtetë pas hetimeve. Ndërkohë, detaje të reja janë zbuluar nga hetimi i mëtejshëm i grupit hetimor.

Policia ka mundur të vërtetojë se Martina Pajollari ka qenë e pranishme në momentin e vrasjes së Martin Çeços, madje ka marrë pjesë edhe në planin që Valter Mollaj me dy të arrestuarit e tjerë hartonin për vrasjen e Çeços.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit