Komshia e akuzoi se i ngacmoi seksualisht djalin, 40-vjeçari proteston me familjen në Komisariatin e Korçës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.10.2022, 11:31

Dionis Myrtollari, nga fshati Porodinë i Korçës është personi i akuzuar nga komshia e tij Ativie Qazimllari, për ngacmim seksual të djalit të saj me aftësi ndryshe.

Pasi mohoi dje akuzat e komshies së tij, sot Dionis Myrtollari, së bashku me familjen e tij dhe banorë të fshatit të Porodinës, kanë nisur të protestojnë në komisariati i policisë të Korçës duke kërkuar drejtësi për akuzat e bëra për ngacmim seksual.

Ai thotë se nga ngjarja, fëmijët e tij janë përkeqësuar nga ana psikologjike, teksa banorët e fshatit kërkojnë që pala tjetër të largohet nga fshati pasi është problematike.

“Me ctë drejtë e kanë marrë, pse e denoncuan, kush i tha këto gjëra. Ai nuk ka bërë këto gjëra, ka 3 fëmijë për të ushqyer, më ca të drejtë, shumë të shqetësuar, gjej fëmijët duke qarë. Dua të drejtën e burrit, të nderit dhe familjes time. Jam me nënë, dajën, burrin me gjithë fshatin”– tha gruaja e tij.

“Të zbardhet e drejta që më kanë akuzuar nuk di ca të bëj, kam njoftuar policinë, ai është budalla, kam 3 fëmijë, ai është i sëmurë mendor, ta gjej shteti, të bëjnë ca të duan. Nuk dalin dot fëmija jashtë, më kanë akuzuar kot, të zgjidhet e drejta, më kanë shkaterruar fëmijët, kam tërë fshatin”- u shpreh Dionisi për mediat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit