Inzagi flet për rastin e humbur të Asllanit: Keqardhje, do të hynim në histori

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 13.10.2022, 09:43

Interi bëri një hap të madh drejt kualifikimit në fazën me eliminim direkt në Champions League, duke barazuar 3-3 me Barcelonën në “Camp Nou” në sytë e plot 80 mijë spektatorëve.

Protagonist në këtë sfidë ishte Kristjan Asllani, i cili hyri në lojë në minutën e 85-të dhe në “grahmat” e fundit të ndeshjes kishte shansin të “ekzekutonte” Barcelonën, duke shënuar golin e katërt dhe vulosur triumfin dhe kualifikimin e zikaltërve.

Fatkeqësisht ai nuk ia doli, pasi Ter Shtegen e bllokoi dhe la një fije shprese për kualifikimin e katalanasve. Pas ndeshjes foli trajneri i Interit, Simone Inzaghi, të cilit i dhemb ai rast i humbur i Asllanit, pasi sipas tij, me një fitore kjo skuadër do të hynte në histori.

“Kemi bërë një ndeshje të madhe, dëshironim të hynim në historinë e Interit. Mund të flitej për arritje të madhe me një fitore apo me kualifikimin e arritur, tani na mungon hapi i fundit me tifozët tanë, por para ndeshjes ndaj Plzen kemi dy sfida në kampionat që duhen përballuar sa më mirë.

Ka keqardhje për atë që kemi krijuar dhe për rastin e fundit (të Asllanit), pasi me një fitore do të kishim mbyllur diskutimin e kualifikimit dy ndeshje më para. Por mendoj se kemi bërë dy paraqitje me përkushtim të madh ndaj Barcelonës, e cila sipas mendimit tim është një skuadër shumë e fortë”, tha ndër të tjera Inzaghi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit