28-vjeçarja shpenzon 10 vite të jetës për t’u dukur si Marilyn Monroe: Kam bërë ‘botox’, po mendoj të heq disa brinjë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12.10.2022, 22:11

Një grua ka shpenzuar 10,000 £ për t'u dukur si Marilyn Monroe, duke fryrë buzët, rregulluar fytyrën dhe përmirësuar gjoksin. 28-vjeçarja Dolly Smith thotë se ajo gjithmonë e ka adhuruar ikonën e bukurisë dhe duke u rritur, gjatë këtyre 10 viteve të fundit ka kryer shumë operacione për t'u dukur si ajo.

Përveç zbardhjes së flokëve të saj natyrale brune, Dolly ka bërë edhe Botox në fytyrë e buzë. Ndryshimet e saj në pamjen e jashtme, ajo thotë se nuk janë pritur mirë nga femrat e tjera që kur e shohin në rrugë e shajnë.

Jam përballur me shumë urrejtje nga gratë, ato më shajnë kur më shohin. Në një shoqëri ku paraardhësit tanë luftuan që ne të kishim të drejtën e votës dhe hapën rrugën që gratë të jenë në gjendje të jenë kushdo që ato zgjedhin të jenë, kjo nuk është normale. Shpresoj se zgjedhja ime për t'u bërë ajo që dua të jem të pranohet pasi është zgjedhja ime.

Dolly says other women have labelled her a 's**t'. The fashion founder - pictured in 2022 - is now saving up for her 'Barbie nose' job

Për më tepër, Dolly thotë se ajo gjithashtu ka vënë re një ndryshim në mënyrën se si burrat e trajtojnë atë që kur iu nënshtrua transformimit dramatik, ndërsa shton se operacionet e saj do të vazhdojnë.

Mendoj se komentet nga meshkujt janë bërë shumë më komplimentuese vitet e fundit. Jam e emocionuar të vazhdoj të rris bustin dhe buzët e mia. Unë kam filluar stërvitjen me korse, e cila shpresoj të më japë një bel të vogël dhe jam duke marrë në konsideratë operacionin për heqjen e brinjëve. Procedura ime e ardhshme do të jetë një hundë Barbie.

The DollyMix founder says she's had proposals from adoring fans. Pictured after a second breast enhancement

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit