E vrau për t’i marrë Rolex-in dhe varësen, zbulohen rrethanat vdekjes se 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 12.10.2022, 13:02

Ekspertët mjekoligjorë kanë zbardhur skenarin monstruoz të vrasjes së 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj plot shtatë vite më parë nga Kristjan Cenaj, në zonën e Kurbinit.

Para disa ditësh në zonën e Lezhës janë gjetur disa eshtra, të cilat pas ekspertizës janë konstatuar si të Mariglen Gjonit, i shpallur në kërkim që në vitin 2015, kur ishte zhdukur.

Autori Kristjan Cenaj, sipas ekspertizës e ka goditur Gjonajn me sende të forta në kokë, duke i shkaktuar dëmtime fatale në kafkë. Cenaj po mbahej nën vëzhgim nga Policia dhe u arrestua sapo zbriti në aeroportin e Rinasit, pasi u kthye nga Italia.

Policia ka arritur të zbulojë se kjo vrasje ka ndodhur për shkak se autori kërkonte t’i grabiste viktimës orën e shtrenjtë Rolex dhe një varëse floriri. Motivi i kësaj vrasjeje e bën akoma më të dhimbshme dhimbjen e familjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit