Njihuni me 35-vjeçaren nga Nigeria/ Lindi 5-njakë! Ka 2 binjakë + 9 fëmijë të tjerë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 12.10.2022, 10:17

Në Nigerinë veriperëndimore, Hajara Shuaibu është gruaja më pjellore. Ajo lindi të mërkurën 5-njakë. 35-vjeçarja ka lindur në shtëpi, e ndihmuar nga shoqërueset lokale të lindjes.

Hajara thotë se ajo është një amvisë e zakonshme pa asnjë biznes. Përpos 5-njakëve, ajo ka edhe dy binjakë dhe 9 fëmijë të tjerë.

Ajo u bën thirrje njerëzve dhe individëve që të vijnë në ndihmë pasi ata kanë nevojë për të ardhura për t'u kujdesur për foshnjat. "Sidoqoftë, nëse dikush mund të na ndihmojë… ne kemi nevojë për ndihmë për t'u kujdesur për foshnjat"-ka deklaruar ajo.

Bashkëshorti i saj Shuaibu Umar, fermer, tha për BBC se ikonsideron fëmijët si bekim. Ai shprehet se gruaja e tij nuk merr ndonjë dietë apo ka ndonjë rutinë të veçantë që ka lindur kaq shumë.

Babai i saj thotë se ajo është martuar 21 vite më parë. “Hajara është 35 vjeç dhe ajo u martua 21 vjet më parë, kështu që në lidhje me lindjet e saj të shumta mund të them se është një dhuratë nga Zoti.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit