Kryente grabitje dhe trafikonte drogë, arrestohet në Athinë 31-vjeçari shqiptar

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.10.2022, 17:59

Një 31-vjeçar shqiptar i identifikuar si Ermir Meta është arrestuar ditën e djeshme në Greqi. Sipas mediave greke, shqiptari i arrestuar është anëtar i një organizate kriminale që vepronte me seli dhe bazë në Politeknikun Zografou.

Shqiptari u arrestua kur shkoi në Prokurori për të pyetur nëse kishte ndonjë akuzë apo vepër penale që rëndonte ndaj tij. Kur shqiptari shkoi atje, mësoi se ndaj tij ishin lëshuar dy urdhër-arreste për pjesëmarrjen e tij në bandën e Kampusit që kryente grabitje dhe trafikonte drogë.

Shqiptari ka qenë edhe pjesëtar i bandës së vjetër të grabitësve me kallashnikovë që hynin nëpër shtëpi në periferi të jugut të Athinës dhe dhunonin femra.Por së fundmi në një intervistë televizive ai deklaroi se nuk kishte lidhje me atë që akuzohej.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit