Tiranë/ 25-vjeçarja ndiqet me makinë nga manjaku: Donte të më fuste brenda, u tmerrova!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 11.10.2022, 16:17

Ngacmimet në rrugë nga manjakë të ndryshëm janë shtuar ndjeshëm në kryeqytetin shqiptar. JOQ ALBANIA ka publikuar disa herë shqetësimet e vajzave që përballen me manjakë që janë të gatshëm të bëjnë gjithçka.

Së fundmi, një vajzë nga Tirana, ka treguar historinë e saj me manjakun, që e ka ndjekur me makinë për shumë metra.

Ajo tregon se ka qenë në zonën e Astirit, kur një burrë e ka ndjekur dhe më pas ka zbritur për ta futur me forcë në makinë.

Në atë moment, vajza ka njoftuar të afërmit e saj dhe ka shpëtuar nga personi, që na ka dërguar edhe foton.

E reja tregon se në atë zonë ka shumë kamera sigurie dhe policia mund ta vërtetojë ngjarjen.

Denoncimi:

Pershendetje joq ! Hera par qe po ju shkruaj ! Ska as 15 minuta rasti qe do ju them dhe. Qe me detyroj te ju shkruaj un jam 25 vjece dhe sapo kthehesha nga puna ky tipi. Po me vinte nga mbrapa per rretha 15 minuta dhe po kerkonte qe te futesha ne makinen e tij u frikesova shum nuk me kishte ndodhur me par, njerez nuk kishte ne rruge. Kjo ndodhi ne astir Per fat te mir timin mora fmailjaret e mi ne tel qe, i kisha afer se duhej te futesha ne rrugic per ne lagje dhe kisha shum frik erdhen dhe me moren ne momentin qe ai donte te dilte nga makina per te me futur brenda ju ktheva dhe i thash do mar policine dhe do te te bej foto. Ne ate moment u fut ne makin e u largua. jam shum e friksuar dhe Per kete arsye. Dua ta publikoj sepse nuk duhen toleruar me keto maniak rrugesh. Ka dhe kamera sigurie, jane disa biznese anash rruges. Ai po me perndiqte gjat gjith rruges. Dhe njerz kishte pak kalimtar se po binte dhe shum shi ai dukej qe po priste nje moment sa te futesha ne ndonje rrugic. Sepse e kisha gjith rruges nga mbrap dhe ndizte bllokazhin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit