20-vjeçari shqiptar grup me grekët/ I thyejnë dhëmbët 17-vjeçarit egjiptian, e rrahin me levë hekuri bashkë me të atin

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 10.10.2022, 07:16

Një grup grekësh dhe shqiptarësh plagosën rëndë një student egjiptian dhe babain e tij.

Protothema.gr ka zbardhur një ngjarje shumë të rëndë mes disa të miturve pas së cilës fshihet një grup i egër të rinjsh të papjekur.

Një grup studentësh grekë dhe shqiptarë që pozojnë në rrjetet sociale si anëtarë të një bande dhe postojnë foto me armë, drogë dhe skena dhune brutale, akuzohen se kanë plagosur rëndë një student egjiptian dhe babain e tij, madje i kanë thyer dhëmbët 17-vjeçarit me levë.

Natyrisht, pas arrestimit, ata kanë ngritur padi ndaj studentit dhe babait të tij 46-vjeçar, duke rezultuar në shqyrtimin e çështjes nga organet kompetente.

Ngjarja brutal ka ndodhur më 1 tetor në rrugën kryesore të Kaminias dhe siç ka deklaruar i mituri në dëshminë e tij për dhunë “Kam lëndime në kokë, fytyrë, nofull, dy dhëmbë të thyer dhe kam të mavijosura në kofshën e majtë nga shufra e hekurit dhe shenja nga goditjet.”

Lufta e egër

Në dosjen e transferimit të paraqitur nga protothema.gr, shpaloset incidenti i egër:

“Në orën 20:30 të datës 1 tetor, punonjësit e policisë së ekipit të DI.AS, pas sinjalizimit të Qendrës së Veprimit të Menjëhershëm, kanë shkuar në rrugën Agios Eleftheriou drejt Pireut. Pas pak, policët që kanë shkuar në Në vendngjarje janë konstatuar disa persona rreth të 50-tave, të cilët në shikim të parë të policëve janë larguar me vrap në drejtime të ndryshme.

Me sugjerimin e kalimtarëve kanë ndaluar një 18-vjeçar, një 19-vjeçar, një 20-vjeçar. 46-vjeçari egjiptian dhe 17-vjeçari egjiptian, janë shoqëruar nga efektivët e policisë në Spitalin Janeio në Pire, ku iu dha ndihma e parë dhe më pas u liruan, gjithashtu iu dha një fletë zyrtare për ekzaminim nga Shërbimi Ligjor i Pireut.

20-vjeçari nga Shqipëria ka dëshmuar se 46-vjeçari egjiptian në momentin e përleshjes i ka marrë një çantë në të cilën ndodheshin dy celularë dhe më pas ua ka dorëzuar disa bashkëpunëtorëve të panjohur të cilët janë arratisur. Për këtë incident është ngritur një dosje e veçantë”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit