Qeni i policisë i ndalon dy kosovarë të dyshuar për vjedhje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 09.10.2022, 12:08

Një rast i rrallë ka ndodhur të premtën në një pishinë në Zvicër, në Rothtist.

Protagonist ishte Eyk-u qeni i policisë i cili ndaloi dy persona të dyshuar për vjedhje.

Të dyshuarit ishin kosovarë të moshës 30 dhe 55 vjeçare, shkruan Aargauer Zeitung.

Si ndodhi ngjarja?

Pasi u ftua policia, ata hasën në një person në një lokal.

Ata thanë njërit nga të dyshuarit se nëse nuk do të dorëzohej do ta përdornin qenin.

Pas kësaj i dyshuari u dorëzua pa bërë ndonjë rezitencë.

Qeni i policisë nisi kontrollimin e zonës së pishinës dhe hasi edhe në të dyshuarin e dytë i cili ishte fshehur prapa një shkurreje, i cili u arrestua po ashtu pa bërë ndonjë rezistencë.

Sipas dyshimeve të para, ata ishin përpjekur ta hapnin kasafortën, por pa arritur të vjedhnin ndonjë gjë.

Tani, i mbetët Zyrës së Prokurorit Publik në Zofingen-Kulm të vendosë se me çfarë dënimi do të përballen dy kosovarët e dyshuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit