Arrestohen 12 persona në një diskotekë në Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 08.10.2022, 16:51

Mbrëmë, natën mes të premtes dhe të shtunës, zyrtarë policorë nga Njësiti për Trafikim ilegale të Drogave në SPB Shkup, Njësiti për Intervenim të Policisë në SPB Shkup dhe Departamenti për kundërvajtje pronësore dhe delikuencë të të miturve në Njësinë për punë të brendshme Qendër dhe Bit Pazar kanë kryer kontroll në një diskotekë në rajonin e komunës Qendër, me ç’rast janë privuar nga liria 12 persona:

F.S.(21), B.L.(22) të dy nga Shkupi dhe D.Ch.(43) nga Republika e Turqisë, për shkak se kanë poseduar marihuanë, kurse G.N.(41), N.G.(32), D.S.(27), P.K.(24), H.V.(38), A.K.(37) dhe D.S.(23), të gjithë nga Shkupi dhe I.G.(42). nga Manastiri, pasi u është gjetur dhe konfiskuar kokainë dhe T.T.(25) nga Shkupi, pasi tek ai është gjetur marihuanë dhe amfetaminë.

Pas dokumentimit të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzimi përkatës, thuhet në kumtesën e MPB-së.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit