Forbes: Mbappe futbollisti më i paguar në botë, kalon Messin dhe Ronaldon

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.10.2022, 21:37

Kylian Mbappé ka kaluar Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon si futbollisti më i paguar në planet, sipas Forbes. Sipas listës vjetore superylli francez fiton rreth 128 milionë dollarë nga futbolli dhe jo vetëm.

Vitin e kaluar Mbappe u rendit i katërti në listën e Forbes me një pagë vjetore rreth 43 milionë dollarë.

Ndërkohë Messi është i dyti me 120 milionë dollarë fitime. Edhe vitin e kaluar argjentinasi mbajti vendin e dytë.

Ronaldo, nga ana tjetër është i treti në listë. Sulmuesi 37-vjeçar fiton rreth 100 milionë dollarë në vit.

1. Kylian Mbappé (PSG) – 128 milion dollarë

2. Lionel Messi (PSG) – 120 milionë

3. Cristiano Ronaldo (Manchester United) – 100 milionë

4. Neymar (PSG) – 87 milionë

5. Mohamed Salah ( Liverpool ) – 53 milionë

6. Erling Haaland (Manchester City) – 39 milionë

7. Robert Lewandowski ( Barcelona ) – 35 milionë

8. Eden Hazard (Real Madrid) – 31 milionë

9. Andres Iniesta (Vissel Kobe) – 30 milionë

10. Kevin de Bruyne (Manchester City) – 29 milionë

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit