9 vite burg për Robinjon/ Dehu dhe përdhunoi në grup me shokët 23-vjeçaren shqiptare

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 07.10.2022, 10:35

Braziliani Robinho duhet të vuajë 9 vite burg për akuzën e dhunës seksuale në grup ndaj një të reje shqiptare.

Ministria e Drejtësisë i ka përcjellë Brazilit kërkesën për ekstradim ndaj ish-sulmuesit të Milanit Robinho, i dënuar përfundimisht me një shok të tij më 19 janar me 9 vite burg për dhunë seksuale në grup ndaj një 23-vjeçareje shqiptar në një klub në Milano natën e 22 janarit 2013.

Për dërgimin e kërkesës për ekstradim në Itali u njoftua zyra e ekzekutimit të Prokurorisë Publike të Milanos, e cila lëshoi ​​një urdhër arresti ndërkombëtar për brazilianin.

Ndoshta Robinho dhe miku i tij Ricardo Falco nuk do të dorëzohen sepse Kushtetuta e Brazilit nuk i konsideron të ligjshme dënimet në mungesë. Do të jetë në dorën e autoriteteve braziliane t'i përgjigjen kërkesës italiane.

Robinho e bëri vajzën të pinte alkool deri në atë pikë sa ta bënte të pavetëdijshme dhe grupi e përdhunoi me radhë, pa mundur të kundërshtonte, ku e reja kishte shkuar në festonte ditelindjen e saj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit