Kompania “Kontakt” i zë hyrjen e shtëpisë qytetares në “Ali Dem”, bën parking për pallatin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 06.10.2022, 17:55

Tirana është mbushur plot me pallate e ndërtesa të reja. Këto pallate e qytetarët që zgjedhin të jetojnë aty kërkojnë edhe parkingje për makinat e tyre.

Kompania e ndërtimit “Kontakt” ka zgjedhur që parkingjet e pallatit që ka ndërtuar t’i bëjë para hyrjes së shtëpive private të qytetarëve.

Një qytetare nga zona e “Ali Demit” në kryeqytet ka denoncuar në redaksinë tonë hallin me të cilin po përballen për shkak të kompanisë “Kontakt”. Sipas qytetares kjo kompani ka bërë parking para hyrjes së shtëpisë së saj dhe ata nuk mund të futen brenda në oborrin e tyre.

Edhe në pamjet e mëposhtme mund të shihni se si vijëzimet për ndarjet e parkingut janë para portës së qytetares duke i bllokuar hyrjen e shtëpisë.

Qytetarja denoncon:

Prsh joq. Perpara shtepis na kan ber parkim dhe smund te hyjm dot ne shtepin ton..firma ndertuse ...Kontakt_al, rruga Namik delvina ..Ali dem. Kjo eshte cmenduri

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit