Mickoski bën thirrje për protesta masive në Ohër

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 06.10.2022, 16:11

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje deri te të gjithë qytetarët e Ohrit, të dalin sa më tepër në protesta në Ohër kundër klubit bullgar “Mbreti Borisi i tretë”. Ky klub pritet të hapet nesër në Ohër, informon Zhurnal.

Ai thotë se protesta është e drejtë demokratike dhe çdokush që dëshiron të protestojë le të del.

“Protesta është e drejtë demokratike, duhet të protestohet, gjithkush që dëshiron të protestojë mund të dalë, këtu nuk ka dilema. Bëj thirrje protesta të jetë e qetë që të mos lejojmë të përfitojnë nga këto ngjarje ata që e futën Maqedoninë në këtë situatë, e ajo sëhtë koalicioni BDI-LSDM. Thërras qytetarët masovikisht të dalin të mbështetin protestën, por gjithashtu bëj thirrje të mos lejojmë të ndodhin incidente që do ta fokusonte opinionin nga problemet reale, e ato janë inflacioni, krimi, korrupsioni, energjetika, kriza finansiare dhe shumë probleme tjera me të cilat përballet Maqedonia”, deklaroi Mickoski.

Ndryshe, thirrje për protesta bëri edhe partia “E Majta”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit