Policia bashkiake e Erion Veliajt përzë nga trotuari burrin me një këmbë: Mos lyp lekë!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 06.10.2022, 14:10

Që Erion Veliaj nuk i duron dot të varfërit dhe nevojës që ata kanë për para, kjo është e dukshme, dhe është treguar qëkur ai erdhi në krye të bashkisë Tiranë.

Mirëpo, që të arrinte deri në këtë pikë nuk ishte imagjinuar kurrë. Policia bashkiake e Erion Veliajt, ka përzënë nga trotuari një burrë, që lyp në trotuar, pasi e ka të pamundur të punojë. Ai një këmbë e ka të prerë dhe zgjidhja e vetme për të siguruar pak të holla është trotuari.

Mirëpo, përmes policisë së Ermal Kapllanit, Erion Veliaj nuk i lë të varfërit të sigurojnë bukën e gojës.

Veliaj është miq i oligarkëve, pasi vetëm ata ja mbushin xhepin me lekë, mirëpo, kur vjen koha e votave nuk lë duar të moshuarish pa puthur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
  • Qytetari nga Tirana
    Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
    Vajza nga Shkodra
    Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
    I moshuari invalid
    I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
    I riu guximtar
    I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
    Djali i pastrehë
    Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
    Dy vajza zemërgjera
    Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit