Hakerat “Homeland Justice” paralajmërojnë shqiptarët: Do të shtypeni, ju pret fati i irakianëve

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05.10.2022, 20:39

“Homeland Justice”, grupi i hakerave iranianë janë rikthyer sërish e këtë herë kanë një paralajmërim për shqiptarët.

Në një dokument të postuar në grupin e hapur në Telegram, ata paralajmërojnë zhvillime në Shqipëri. Në këtë dokument thuhet se njerëzit në Shqipëri i pret fati i irakianëve dhe se ata do të shtypen nga pushtetarët njësoj siç bëri si ish-diktatori irakian Saddam Hussein me popullin e tij.

Në mesazhin e tyre shkruhet:

Siç e dini, dhe siç thamë, korrupsioni sistematik i pushtetarëve po e bën më të ngatërruar popullin shqiptar. Ashtu si ish-diktatori irakian Saddam Hussein përdori MEK për të vrarë dhe shtypur njerëzit e tij si ushtrinë e tij private, një fat i tillë me siguri do të përsëritet në Shqipëri. Qëndroni vigjilent për zbulime të mëtejshme…

Çfarë përmban dokumenti?

Gjatë Operacionit Liria e Irakut (OIF), forcat e koalicionit u përballën me një çështje të pazakontë të të burgosurve që përqendrohej te Mujahedin-e Khalq (MEK) një grup disident i kultit iranian në mërgim, të cilin Sadam Husseini e kishte ftuar në Irak për të luftuar në emër të tij gjatë Luftës Iran-Irak. SHBA e përcaktoi MEK një organizatë të huaj terroriste në 1997 dhe një forcë armike luftarake në OIF në 2003. Menjëherë pas pushtimit, forcat e koalicionit pranuan një armëpushim nga MEK, çarmatosën grupin dhe konsoliduan anëtarët e tij në një nga kampet e MEK.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit