Milloshoski: Nuk ka nevojë për kombinime jofunksionale, duhet Qeveri e re

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 05.10.2022, 20:14

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, konsideron se për vendin opsioni më i mirë do të ishte Qeveri e re se sa kombinime të ndryshme jofunksionale, raporton Zhurnal.

“Sipas meje, qeveria ishte deligjitimuar që në zgjedhjet lokale. Kjo ishte shprehur qartë. Shohim se si tani Qeveria është deligjitumar nga aspekti afarist, mendoj dhomat afariste dhe të punësuarit në ndërmarjet private, çdokush do t’u tregojë se menaxhimi me krizën, nëse shohim në mënyrë rajonale, në Maqedoni bëhet në mënyrë më jo adekuate dhe për këtë mendoj se më së miri do të ishte Qeveri e re se sa çfarë do kombinimi tjetër”, deklaroi Milloshoski.

"Po të njoftoj për një skandal që s'ka ndodhë në histori të Kosovës", Mila… Sa i përket koalicionit të gjerë, mendimi i tij personal është se shumë pak subjekte politike apo deputetë kanë dëshirë apo qëllim të hyjnë në anijen që po fundoset dhe po menaxhohet nga Dimitar Kovaçevski, i cili sipas tij, nuk ka plan serioz për krizën energjetike dhe ekonomike.

Sa i përket shumicës parlamentare, Milloshoski thotë se shembulli me Kastriot Rexhepin është treguesi më i mirë se në shumicën parlamentare nuk ka luftë për vlera evropiane dhe reforma por ka luftë për ndikim më i madh në pushtet apo për pozita.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit