Dhunohen seksualisht dy të mitura në Gjakovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 05.10.2022, 13:20

Dy raste të dhunimit seksual në Gjakovë janë raportuar dje në Policinë e Kosovës.

Sipas zëdhënëses së Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Yllka Shehu, dy viktimat, në bazë të informatave të para, janë të mitura.

“Dy viktimat janë të mitura, ndërsa të dyshuarit janë të moshës madhore” – ka thënë Shehu.Policia e Kosovës ka njoftuar në raportin 24-orësh për të dyja rastet.

Në rastin e parë thuhet se viktima kishte raportuar se dje, në orën 13:00, dy persona të dyshuar të maskuar, me dhunë e kanë futur në veturën e tyre dhe e kanë dhunuar seksualisht në Gjakovë.

Pas hetimeve të zhvilluara është identifikuar një i dyshuar është arrestuar. Me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Sipas Policisë, viktima është dërguar për trajtim mjekësor.

Rasti i dytë është raportuar se ka ndodhhur në orën 18:05. Në raportin e Policisë thuhet se i dyshuari e ka futur me dhunë viktimën në veturë dhe kanë kryer marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj.

Policia njoftoi se i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit