Ahmeti: Në BDI nuk ka “zjarr”, po debatohen çështje partiake

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.10.2022, 20:14

Ka përfunduar takimi gjashtë orësh në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim ndërmjet kryetarit Ali Ahmeti dhe grupit të të pakënaqurve të njohur si “Grupi i zjarrit”.

Menjëherë pas takimit, Ahmeti ka deklaruar edhe edhe ky takim ishte konstruktiv dhe u debatuan çështje normale partiake.

Ai tha se nuk ka “zjarr” në BDI e as nuk ekziston “Grupi i zjarrit”, pasi BDI ka unitet.

“Gjithçka është në kuadër të normalitetit. Asgjë nuk e cënon unitetin e BDI-së, ndaj më 15 tetor do të ketë mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm me ç’rast do të zgjedhim kryesinë dhe Këshillin Mbikqyrës. Pasi të mbaroj mbledhja, kryesia tërhiqet për të zgjedhur organet, i gjithë procesi do të mbikqyret nga funksionarët”, deklaroi Ahmeti.

Ndryshe, kujtojmë se ky është takimi i dytë i liderit te BDI-së me grupin e të pakënaqurve brenda partisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit