E reja patriote revoltohet me shoferin e autobuzave të Jugut: Gjithë rrugës na kënaqi me këngë greke!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 04.10.2022, 08:51

Një e re e cila udhëtonte nga Jugu për në Tiranë është revoltuar me shijet muzikore të shoferit. Ajo ka shkruar se gjatë gjithë rrugës ai nuk vuri asnjë këngë shqiptare, por “e kënaqi me këngë greke”.

E reja hedh pyetjen se a dëgjohen këngë shqiptare në autobusat e Greqisë aq sa dëgjohen këngët greke në autobusat e Jugut.

Vajza ka thënë se është ndjerë sikur të ishte në Greqi teksa ka ironizuar në disa rreshta preferencat jo-patriotike të shoferit të autobusit Sarandë-Tiranë.

Ajo shkruan për redaksinë e JOQ Albania:

”Përshëndetje JOQ ! Doja të dija nëse ndonjë prej ndjeksave të faqes tuaj që ka udhetuar në Greqi t'ju ket ndodhur që të ken dëgjuar në autobusat e greqis këngë të Petrit Lulos , Ylli Bakës apo ndonje Marjola kacani? Nëse jo, nuk përben problem fare . Udhëtoni me autobusat e jugut dhe do të ndjeheni sikur po udhëtoni në Greqi (sepse ktu ndodh e kunderta ). Domethën sot duke ikur për n Tiran "jam kënaqur" me këng greke. Anonim ju lutem!”

Klikoni këtu për të parë videon.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit