Ekzekutoi mizorisht 17 të rinj, syzet e vrasësit serial do të shiten me çmim rekord

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 03.10.2022, 08:50

Jeffrey Dahmer është një nga emrat më të përfolur këto ditë për serialin e tij dokumentar kriminal.

Ai mbahet mend në histori për 17 vrasjet e të rinjve që kreu, midis viteve 1978 dhe 1991, si dhe për mënyrat se si eliminoi të rinjtë, konkretisht nekrofilia dhe kanibalizmi.

Dahmer është një nga vrasësit serialë më të famshëm në SHBA, me krime që tronditën mbarë botën, por dikush që do të blejë syzet e tij, duhet të paguajë 150,000 dollarë.

Ato janë syzet që mbante në burg, ku jetonte përpara se të rrihej brutalisht me një shufër metalike nga një i dënuar tjetër.

Dahmer vinte nga një familje me prindër të arsimuar, të cilët u përpoqën të siguronin sa më shumë për të dhe vëllain e tij të vogël.

Netflix po përgatitet të publikojë më 7 tetor, dokumentarin me titull “Bisedë me një vrasës: Jeffrey Dahmer”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit