Vajzat që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i E.B

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.10.2022, 22:58

Ka një javë që nuk e ka parë vajzën e tij. Salih Berisha e raportoi të bijën E.B si të zhdukur në polici, pasi që ajo doli nga shtëpia me miken saj L.N. e s’u kthyen më.

Por pas krejt ankthit që Berisha së bashku me familjen e përjetuan, disa orë me parë morën lajmin se e bija e tyre është gjetur.

Edhe pse dy vajzat nga fshati Qyshk e Treboviq, u lajmëruan në polici, ato nuk pranuan të kthehen në shtëpitë e tyre.

Që të dyja po qëndrojnë në strehimore në Pejë.

Por, ani pse vajza nuk iu rikthye, për Berishën mjafton fakti se ajo u gjet e gjallë.

Me këtë rast është interesuar edhe përfaqësuesi i lagjes, ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Veton Berisha.

Berisha thotë se gjatë natës së mbrëmshme kishte arritur ti takojë të dy vajzat në polici.

Në anën tjetër, nga Prokuroria Themelore në Pejë thanë se ende po vazhdojnë hetimet lidhur me këtë rast.

Sipas raportimit në Polici nga të afërmit, vajzat kishin lënë shtëpinë e tyre me 23 shtator në orët e hershme të mëngjesit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit