Qytetari: Në doganën e Qafë-Thanës na kërkojnë 5 euro për të kaluar kufirin, nëse nuk i japim na kthejnë mbrapsht

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 01.10.2022, 17:01

Një qytetar ka denoncuar në redaksinë e JOQ Albania doganën e Qafë-Thanës. Sipas tij për parregullsitë që doganierët hasin në pasaportat e udhëtarëve i detyron ata të japin 5-10 euro për të kaluar kufirin. Sipas qytetarit kanë qenë rreth 30 veta nga Shqipëria të cilët janë detyruar të fusin në pasaportë eurot për të kaluar në doganë. Kjo situatë sipas qytetarit për JOQ vazhdon çdo ditë dhe kush nuk paguan shumën e lekëve që kërkohet në doganë, kthehet mbrapsht.

Qytetari:

Jemi në doganën e qafthanës të gjith u detyruam të japim nga 5 euro ose në të kundërtën do të ktheheshim mbrapa e ka bër të rrugës a ka shte këtu Kemi qën 30 veta nga Shqipëria të gjithëve na ka marr nga 5 euro Sa për sqarim ata të doganës maqedonase Disa persona nuk I dhan I ktheu mbrapsht Pasi paguan u lejuan me kalu Çdo dit e njëjta situatë u shprehen shoferat Thjesht se donin lek Mund ti investigoni Me një kamera të fshehtë Autobuzat që ikin për gjermani të gjith ndalohen dhe u merren nga 5 10 euro për udhëtarë Po po ja kërkoi shoferit Edhe u detyruam të gjith nga 5 euro I futëm në pasaportë Dhe atëherë na lejuan

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit