Fillon vullnetarisht kërkimi i të aksidentuarit në Zhelinë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.10.2022, 09:31

Edhe vullnetarisht do të fillojë kërkimi i shoferit të ri nga Kumanova, i cili ditë më parë me makinën e tij ra në lumin Vardar dhe ende nuk është gjetur.

Valon Miftari në rrjetet sociale ka njoftuar se nesër së bashku me disa shokë të tij, kanë vendosur që vullnetarisht t’i bashkëngjiten aksionit në kërkim të djaloshit nga Kumanova.

“Të gjithë për Erdonin! Nesër së bashku me disa shokë dronistë, vendosëm që vullnetarisht t’i bashkangjitemi aksionit në kërkim të djaloshit nga Kumanova, i cili u aksidentua në Zhelinë.

Lutje deri tek të gjithë ata që kanë drona dhe dinë t’i operojnë, mund të më kontaktojnë të mblidhemi sa më shumë t’i ndihmojmë familjarët! Nisja nga Shkupi ora 8 e mëngjesit. Ju falemnderit dhe përzemërsisht presim të na bashkangjiteni në numër sa më të madh të jetë i mundur!”, ka shkruar qytetari Valon Miftari.

Ditëve të fundit përveç policisë dhe Drejtorisë për Mbrojtje për Shpëtim, në kërkim të djaloshit që u aksidentua ditë më parë, janë përfshirë edhe pjesëtarët e ushtrisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit