Thaçi: Aleanca për Shqiptarët nuk ekziston as formalisht, as politikisht

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 30.09.2022, 19:39

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, ka deklaruar se partia ASH nuk ekziston as politikisht e as formalisht.

Në një prononcim për “Gazeta Lajm”, ai tha se është çështje kohe kur kjo parti të zhduket tërësisht. “Nuk ekzistojnë ata, as formalisht, as politikisht. Janë të përfunduar vetëm pritet dita e zgjedhjeve, pas 6 muajve apo pas 1 vit e gjysëm. Ata janë të ekzekutuar politikisht. Nuk besoj që do të ketë tronditje në kuadër të qeverisjes së vendit sepse bota për përballet me një aggression shumë të madh të Rusisë”.

“Agresioni është i dukshëm, i prekshëm dhe i dhunshëm me viktima në Ukrainë, ndërsa në pjesët tjera të botës siç është Ballkani Perëndimor ky aggression të jetë sekret. SHBA-të janë shumë vigjilentë dhe ju i ndjekni deklarimet e fundit edhe Stejt Departamentit se Rusia nuk është dorëzuar. Ky është prioriteti, tjerat vijnë pastaj”, tha Thaçi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit