Hapet THESI i Shëndetësisë! Drejtoresha e Manastirliut i jep 1 MILIARD Lekë brenda ditës Adil Canit

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 21.09.2022, 17:45

Ministria e Shëndetësisë ka hapur ditë e fundit "THESIN" e parave publike, të furnizuara nga taksat e shqiptarëve të cilat po ua shpërndan oligarkëve kryesorë të fushës. Tendera në vlerë të frikshme po ofrohen nga Manastirliu dhe titullarët e institucioneve në varësi të saj.

Silvana Bala drejtoresha e Shefqet Ndroqit i ka dhënë një pjesë të majme të përmbajtjes së thesit të parave publike Adil Canit. Pronari i kompanisë GREEMED shpk është shpallur fitues nga Bala në dy tendera si konkurrent i vetëm në garë.

Procedurat e Prokurimit Publik janë shënuar me Flamur të Kuq, në shkelje të ligjit të Prokurimeve Publike, gjë që hedh indicie për hetim nga organet ligjzbatuese.

Të dyja lotet e tenderit i janë dhënë kompanisë së Canit si t'i ishte thënë: Fut dorën në thes e nxirr 1 MILIARDË LEKË të popullit, t'i hash gëzuar!

Sponsori i klubit sportiv KF Korabi të Peshkopisë i është dhënë për 1 ditë 1 MILIARD LEKË nga taksat e popullit në shkelje të ligjit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit