Arsenali nuk di të ndalet, ngjitet në krye të Premier League

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 18.09.2022, 16:20

Arsenali nuk po di të ndalet në këtë sezon të Premier League. Ekipi londinez është rikthyer te fitorja dhe te kreu pas triumfit të sotëm 0-3 në transfertë me Brentfordin.

Skuadra e Mikel Artetës dominoi takimin nga fillimi në fund, duke gjetur dy gola në pjesën e parë dhe një në të dytën. Kujtojmë që te skuadra e Brendford bën pjesë dhe Tomas Strakosha, i cili u la sërish në stol nga trajneri.

Me fitoren e sotme, Arsenali ngjitet sërish në vendin e parë në Premier Ligë, me 18 pikë, një më shumë se Mançester Siti dhe Totenhemi, duke treguar qartazi se këtë vit janë pretendentë seriozë për fitimin e titullit kampion.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit