Rrezikon pjesëmarrjen në Botëror, FIFA merr vendimin për Ekuadorin

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 16.09.2022, 22:20

Ekuadori do jetë pjesë e skuadrave që do të garojnë në kampionatin Botëror të Katarit, i cili fillon pas afro 2 muajsh.

Komisioni i Apelit të FIFA-s ka konfirmuar vendimin e Komisionit Disiplinor për mbylljen e procedimeve kundër Ekuadorit, të cilët rrezikonin pjesëmarrjen në Katar 2022.

Apeli ka hedhur poshtë dhe njëherë akuzat e Kilit, për aktivizimin e lojtarit Bajron David Kastijo Segura, i cili dyshohej se nuk kolumbian.

Komisioni ka konstatuar se në bazë të dokumenteve të paraqitura, lojtari duhet të konsiderohet si mbajtës i shtetësisë ekuadoriane.

Gjithses, duket se çështja nuk ka përfunduar këtu.

Ajo pritet që shumë shpejt të shkojë në CAS, me Kilin që ende beson se mund të jetë pjesë e Botërorit Katar 2022.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit