Lazio turpërohet 5-1 nga Midtjylland/ Sarri shfryn ndaj lojtarëve të tij: Mendjemëdhenj!

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 15.09.2022, 22:48

Lazio ka humbur thellë mbrëmjen e sotme me shifrat 5-1 ndaj Midtjylland në Europa League. Një humbje shokuese që nuk e priste askush.

Tekniku i skuadrës italiane, Maurizio Sarri ka akuzuar lojtarët e tij hapur për mendjemadhësi, por ndërkohë ka marrë përgjegjësitë për këtë zhgënjim të madh.

Ai tha:

Kjo është Lacio që kemi parë disa herë edhe në vitin e kaluar, për fat të keq nuk paraqitet në fushë dhe dalin pastaj ndeshje të tilla. Në Europë të dhemb pasi mendohej se po punonim në drejtimin e duhur, nuk kemi pasur përulësi, mendonim se kishim përpara një ndeshje që herët a vonë do të rregullohej. Dhe kur gjërat shkojnë kështu, nuk ka zgjidhje. Përgjegjësia është e imja, pastaj do të merrem vetë me lojtarët, dua një shpjegim prej tyre, kam parë një nivel mendjemadhësie të jashtëzakonshëm. Në 25 minutat e parë mbanim topin në vend si një skuadër që po administronte një avantazh 4-0. Të 16 që hynë në fushë i kam parë të gjithë në të njëjtin nivel mendor.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit