Vazhdon tensioni mes Tottit dhe Ilari Blazit, acarohet situata

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 15.09.2022, 18:02

Marëdhënia e Tottit me bashkëshorten e tij, Ilari Blasi vijon të jetë e tensionuar. Pavarësisht se jetonin nën të njëjtën çati, të dy i kanë patur marrëdhëniet e krisuta prej kohësh, duke bërë efektivisht dy jetë të ndara.

Pas 17 viteve martesë, askush nuk do ta mendonte se do t’i shihnin ndonjëherë drejt fundit.

Ndërsa Françesco Toti është zhdukur nga rrjetet sociale dhe jeta publike, Blasi u shfaq në Operën e Romës si daljen e saj të parë publike. E veshur me të zeza, Ilary shoqërohej me mikeshën e saj Eleonora Abbagnato dhe Noemi Bonomo.

Për momentin, tensioni mes çiftit është në ajër, për të mos përmendur nyjen më të mprehtë të pyetjes: ndarja konsensuale aq e dëshiruar nga Totti, e cila tani për tani, duket e pamundur.

Ilari ka refuzuar të gjitha marrëveshjet e propozuara nga bashkëshorti dhe avokatët e tij, duke mbetur e vendosur në qëndrimet e saj: menaxhimi i aseteve prej 110 milionë eurosh të çiftit.

Nga ana tjeter, Françesco Toti shpresonte të mos arrinte në një ndarje gjyqësore, duke zgjedhur një zgjidhje pa dhimbje dhe të shpejtë, veçanërisht për fëmijët, por intervista e tij per Corriere ishte një autogol i bujshëm pasi Ilari është hedhur në aksion. Të shohim si do përfundojë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit