“Shqiptar je?” Arbitri tregon bisedën me Kristjan Asllanin

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 14.09.2022, 14:37

Interi mundi mbrëmjen e djeshme Viktoria Plzen0-2 në Champions League, sfidë kjo ku rolin e arbitrit anësor e mbajti gjyqtari shqiptar Bekim Zogaj.

Pas ndeshjes, Zogaj ka treguar bisedën që ka pasur me mesfushorin e Kombëtares shqiptare, Kristjan Asllanin në momentin që 20-vjeçari i Interit është aktivizuar si zëvendësues.

Arbitri ka rrëfyer për gazetën "Blic” fjalët që ka shkëmbyer me Asllanin.

Ai tregon:

I thashë, hej shqipe të dëshiroj një lojë të mirë. U kthye dhe më tha: Shqiptar je? Më pyeti nga cili vend jam dhe i thashë se jam nga Deçani i Kosovës”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit