Armando Broja një nga shkaqet e largimit të Tuchel nga drejtimi i Chelseat

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 09.09.2022, 14:53

Largimi i Tomas Tuchel nga drejtimi i Chelseat vijon të komentohet masivisht nga mediat angleze.

Teksa Chelsea ka gjetur pasuesin e tij, mediat vazhdojnë të zbulojnë prapaskenat e larigmit të Tuchel dhe sipas “The Guardian”, krisja me klubin ka nisur shumë më para humbjes me Dinamo Zagreb.

Gazeta e njohur britanike insiston se pjesë e situatës që çoi ndarjen e pashmangshme mes Tuhel me presidentin Bohli, ishte edhe sulmuesi Armando Broja, pasi tekniku me sa duket ishte gati ta largonte gjatë verës futbollistin e Shqipërisë, duke u përballur me kundërshtinë e pronarëve amerikanë.

“Tuhel ishte përgatitur që të lejonte prodhimin e akademisë, Armando Broja, që të largohej, pasi besonte se nuk ishte ende gati për ekipin e tij dhe me Uest Hem që kishte ofruar 30 milionë paund për të.

Por klubi përfundoi duke i dhënë lojtarit një kontratë të re fitimprurëse 6-vjeçare, duke vënë Tuhel nën presion për t’i siguruar atij minuta në fushë”, shpjegon artikulli në fjalë mes prapaskenave të të gjithë përplasjeve të Tuhel me drejtuesit që çuan deri në shkarkimin e tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit