Humbja e Elizabeth II, Premier League rrezikon të ndalet

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 08.09.2022, 21:47

Anglia humbur sot Mbretëreshën Elizabetë II në moshën 96-vjeçare. Qeveria britanike ka dekretuar 10 ditët e zisë kombëtare për të nderuar mbretërimin e saj dhe pjesë e kësaj ndalese do të jetë edhe sporti.

Të gjithë aktivitetet sportive në vend për këtë javë pritet të ndërpriten, edhe pse nuk ka një dekret qeveritar për ndalimin e tyre, por varet nga organizatat e veçanta.

Sipas “Daily Mail”, thuajse të gjitha sportet do të ndalen gjatë kësaj periudhë e sigurisht pjesë e ndalesës do të jetë edhe futbolli në të gjitha nivelet.

Vlen të përmendet fakti se Mbretëresha kishte mbajtur të fshehtë se për kë bënte tifo për të qëndruar neutrale, ndërsa pak vite më parë u mësua më në fund se kishte qenë tifozë me Uest Hem që në vitet 50’-60’ kur kishte ndjekur më rregullisht aktivitetet futbollistike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit