Champions League/ PSG mund Juventusin, Milani ngec në Austri

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 06.09.2022, 22:57

Janë mbyllur ndeshjet e mbrëmjes në Champions League të vlefshme për fazën e grupeve. Në kryendeshjen mes PSG-së dhe Juventusit, ishin francezët triumfues, të cilët fituan me rezultatin 2-1 falë një super paraqitje të Kylian Mbappe.

Në ndeshjet e tjera, Real Madridi nuk e diskutoi fitoren me Celtic duke e mposhtur 0-3 në transfertë, ndërsa Milani ka ngecur në Austri 1-1 përballë Salzburg. Shakhtar Donesku ka bërë surprizën duke mundur në Gjermani vendasit e Leipzig me rezultatin e thellë 1-4.

Këto janë rezultatet e plota në të gjitha ndeshjet:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit