2022/ Safet Gjici lë fshatrat e Kukësit si në Mesjetë, mbushin ujë tek pusi i xhamisë

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 04.08.2022, 20:54

Pamje vërtet skandaloze mbërritën ditën e sotme në redaksinë e JOQ Albania. Qytetarët e Kukësit në vitin 2022 janë lënë në kushte Mesjete nga kryebashkiaku Safet Gjici.

Me bidona në duar ata çdo ditë mbushin ujë në pushin e xhamisë së fshatit Nange. Sa e trishtë aq edhe zhgënjyese nga kjo qeverie që në pikë të vapës kuksianët torturohen në këtë lloj forme.

Nuk është çudi që të gjithë e kanë braktisur Kukësin… Por një gjë është e sigurt, zgjedhjet lokale janë afër dhe Gjici nuk do ketë më fytyrë t’u kërkojë votat popullit pas këtyre pamjeje.

Qytetarët shkruajnë për JOQ:

“Viti 2022 akoma te mbush uji me bidona ne fshatin nange te kuksit Gici me rri ne zyt me uj 24 or. Tu mvush uje te pusi i xhamise”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit